16.04.2014

5 najczęściej używanych pędzli do oczu

Hej dziewczyny, dziś kontynuacja ostatniej notki - 5 najczęściej używanych pędzli do oczu. 

Body Collection - large eyeshadow blender

Pędzelek ten idealnie nadaje się do nakładania cienia na całą powierzchnię powieki ruchomej. Włoski są bardzo miękkie i cieniutkie, dzięki temu pędzelek nie 'zdrapuje' cienia.  Jest dość duży, wystarczą 2-3 ruchy i cała powieka jest pomalowana. W razie potrzeby możemy nim rozblendować granicę. Jest bardzo delikatny. Essence - smokey eyes brush

Ten pędzelek to moje małe 2 w 1 . Bardzo często nakładam i rozcieram nim brązowy cień w załamaniu powieki . Tak samo jak poprzednik - jest bardzo delikatny. Jego kształt sprawia że jest idealny do rozcierania. Nie przepadam za dużymi pędzlami do blendowania, a ten jest w sam raz. Nie zabiera cienia powieki, tylko delikatnie go rozciera. Chyba kupię jeszcze jeden :) 

Hakuro H76

Najczęściej używam go do nakładania cienia od połowy powieki ruchomej do zewnętrznej strony. Następnie rozcieram nim granicę między jaśniejszym cieniem użytym w kąciku ,a ciemniejszym w dalszej części powieki. Nieco stożkowy kształt pozwala na nałożenie odpowiadającej nam ilości cienia - cienką końcówką nabieramy znacznie mniej produktu, niż boczną częścią.
NN - pędzelek z ebay (z zestawu do zdobienia paznokci)

Must have w 90% moich makijaży. Pędzelek jest idealny do zagęszczania i podkreślania linii rzęs. Żeby nie malować linii wodnej czarną kredką, co znacznie pomniejsza oko, zaczęłam zagęszczać rzęsy na zewnątrz cieniem. Najczęściej używam do tego celu ciemno brązowego lub czarnego cienia. Nakładam go dokładnie pomiędzy rzęsami i delikatnie nad ich linią. Sądzę że świetnie sprawdzi się do eyelinera żelowego. 


NN - gratis do eyelinera z poundlandu

Mój ukochany pędzelek do podkreślania brwi. Jest dość mały, ale pozwala to na precyzyjną aplikację kosmetyku. Bardzo dobrze nabiera cień, który później się nie osypuje. Dla mnie to bardzo ważna kwestia jeśli chodzi o makijaż brwi. Używam go przy każdym moim makijażu. 


Miłego popołudnia ! :)

Zapraszam na instagram.2 komentarze:

  1. Dopiero nie tak dawno zaczęłam używać pędzli do oczu i muszę przyznać, że są świetne :)

    MSjournalistic.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń